Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Осветување на камен-темелник на нова црква
31.05.2010.
Sample Image   Sample Image
На ден 30.05.2010 година, во кавадаречкото село Паликура, беше осветен камен-темелник на нова црква. Осветувањето го изврши Митрополитот Повардарски г. Агатангел. Новата црква ќе биде посветена на Свети Николај Чудотворец, архиепископ Мирликиски. Ктитор на оваа црква ќе биде градоначалникот на општина Росоман и верниците од ова село.
 
Sample Image   Sample Image
 
Sample Image   Sample Image
 
< Претходно   Следно >