Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Архиерејска Литургија - 30.05.2010
31.05.2010.
 
Sample Image   Sample Image
 
На денот кога Светата православна црква го слави споменот на Светиот апостол Андроник и Светиот маченик Солохон, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Св. вмч. Димитриј“ во Кавадарци. На Литургијата сослужуваа повеќе свештенослужители од кавадаречкото намесништво на епархијата.
 
Sample Image   Sample Image
 
< Претходно   Следно >