Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Осветување на црква
10.05.2010.
Sample Image   Sample Image
 
На ден 09. 05. 2010 година, недела, Митрополитот Повардарски г. Агатангел благоволи и изврши осветување на црквата „Св. Пророк Илија“ во велешкото село Виничани. 
 
Sample Image   Sample Image
 
Sample Image    Sample Image
 
Sample Image    Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
< Претходно   Следно >