Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Томина недела
12.04.2010.
Sample Image   Sample Image
 
 
На втората недела по Пасха, посветена на Светиот апостол Тома, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Св. Димитриј“ во Валандово. На Литугијата сослужуваа повеќе свештенослужители од гевгелиското епархиско намесништво, а молитвено присуствуваа голем број на верници, од кои повеќето застанаа да примат Света Причест.  На Литургијата беше донесен благодатен оган од Ерусалим, од кој присутните верници може да запалат свеќи и да ги понесат во своите домови за здравје и спасение.
 
 
Sample Image   Sample Image
 
< Претходно   Следно >