Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Велигденско издание на Православна Светлина
8.04.2010.
 
 Sample Image   Sample Image
 
Излезе од печат најновиот број на списанието на Повардарската епархија, Православна Светлина.  
 Во најновиот број на Православна Светлина се поместени повеќе содржини, од кои поголемиот дел од нив се со акцент на најголемиот христијански празник - Велигден, а останатите стандардно, како и досега, обработуваат  теми од нашата православна вера и живот. Се надеваме дека и овој празничен број на Православна Светлина ќе биде радосна вест за сите верници во Повардарската епархија, па и пошироко.

 
 
< Претходно   Следно >