Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Благовештение
8.04.2010.
 
 Sample Image   Sample Image
 
На празникот на Благовештението , Митрополитот Повардарски г. Агатангел чиноначалствуваше со Архиерејската Литургија во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Демир Капија. Митрополитот Агатангел во својата празнична проповед зборуваше за најблагата вест, која може да ја обземе православната христијанска душа.
 
Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
 
 
< Претходно   Следно >