Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Света Божествена Литургија - Неготино
15.03.2010.
Sample Image   Sample Image
 

Во Неделата  на Св. Јован Лествичник, кога Светата православна црква го чествува споменот на Преподобната маченичка Евдокија и Преподобен Агапиј; Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во храмот „Св. Атанасиј“ во Неготино. На Литургијата сослужуваа голем број свештеници, а верниот народ се причести со Светите Христови дарови.

 
 
Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
< Претходно   Следно >