Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Четврта статија од Акатистот кон Пресвета Богородица
15.03.2010.
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
На 12. 03. 2010 година, во петок од четвртата седмица од Великиот Пост, во храмот „Вознесение Христово“ се отслужи четвртата статија од Богородичниот Акатист. На вечерната богослужба сослужуваа повеќе свештеници, а присуствуваше и Митрополитот Повардарски г. Агатангел. Ова беше последната статија од Акатистот кон Пресвета Богородица, а следниот петок во истиот храм ќе биде отслужен целиот Акатист.
На крајот на вечерната богослужба беа благословени и прекршени празничните лебови. 
 
< Претходно   Следно >