Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Крстопоклона недела - Литургија
8.03.2010.
Sample Image   Sample Image
 

На 7 март 2010 година, во Крстопоклона седмица, кога Светата Црква го слави споменот на светиот маченик Маврикиј и седумдесетмина војници, и  Многубројните маченици во Евгенија близу Цариград,  во храмот „Свето Вознесение Христово“ во Гевгелија, се ослужи Света Божествена Литургија. На Литургијата чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на повеќе свештеници.

 
Sample Image   Sample Image
 

На крајот на Литургијата верниот народ се причести со Светите  Христови Тајни.

 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
< Претходно   Следно >