Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Акатист кон Пресвета Богородица 05.03.2010
8.03.2010.
Sample Image   Sample Image
 
На 05. 03. 2010 година, во петок од третата седмица од Великиот Пост, во храмот „Вознесение Христово“ се отслужи третата статија од Богородичниот Акатист. На вечерната богослужба сослужуваа повеќе свештеници, а присуствуваше и Митрополитот Повардарски г. Агатангел. Останатите статии од Акатистот кон Пресвета Богородица ќе се служат на мало повечерие во секој нареден петок од Великиот Пост во храмот „Св. Спас“ во Велес.
На крајот на вечерната богослужба беа благословени и прекршени празничните лебови. 
 
 
< Претходно   Следно >