Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Божествена Литургија - Кавадарци 28. 02. 2010
1.03.2010.
Sample Image   Sample Image
 
На 28.02. 2010 година, во неделата од втората седмица од Великиот Пост, посветена на Св. Григориј Палама, Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на Митрополитот Европски г. Пимен и бројно свештенство, отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Св. вмч. Димитриј“ во Кавадарци. 
 
Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image
 
< Претходно   Следно >