Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Акатист кон Пресвета Богородица
1.03.2010.
Sample Image   Sample Image
 
На 26. 02. 2010 година, во петок од втората седмица од Великиот Пост, во храмот „Вознесение Христово“ се отслужи втората статија од Богородичниот Акатист. На вечерната богослужба сослужуваа повеќе свештеници, а присуствуваше и Митрополитот Повардарски г. Агатангел.
 
Sample Image   Sample Image
 
Останатите статии од Акатистот кон Пресвета Богородица ќе се служат на мало повечерие во секој нареден петок од Великиот Пост во храмот „Св. Спас“ во Велес.
На крајот на вечерната богослужба беа благословени и прекршени празничните лебови. 
 
 Sample Image
 
< Претходно   Следно >