Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Литургија на претходно осветени дарови
26.02.2010.
Sample Image   Sample Image
 
Денес, (26. 02. 2010 год.), петок во втората недела од Великиот Пост, кога Мајката Црква го слави споменот на Преподобниот Мартинијан и св. Евлогиј Александриски во храмот „Свето Вознесение Христово“ во Велес се отслужи Литургија на претходоно осветени дарови. На Литургијата чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на поголем број клирици од велешкото намесништво.
Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image
 
< Претходно   Следно >