Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
„Св. Петка“ - Вечерна Богослужба 07. 08. 2007
7.08.2007.
Sample Image
 
Свештенството од Велешкото Архиерејско намесништво на Повардарската епархија отслужи Вечерна Богослужба по повод денот на преподобната маченица Св. Параскева - Св. Петка. Богослужбата се одржа во храмот „Св. Петка“ во Велес, во присуство на неколку стотини верници од Велес и неговата околина, кои традиционално, секоја година доаѓаат на овој ден во храмот, се поклонуваат на Светата преподобна маченица Параскева и упатуваат молитви до Светата Божја избраничка да биде нивна застапничка пред Бога.


                                       
Sample Image
 
                            
Sample Image
     
      
Sample Image
 
Sample Image
 
 
Sample Image

 
< Претходно   Следно >