Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Осветување на камен темелник на нова црква
25.01.2010.
 Sample Image
 
На ден 24. 01. 2010 година, недела Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во храмот „Св. Димитриј“ во Валандово.
По завршувањето на Литургијата, Митрополитот изврши осветување на камен темелник на нова црква во селото Раброво, општина Валандово.
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
< Претходно   Следно >