Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Осветување на камен темелник на нова црква
18.01.2010.
Sample Image Sample Image
 
На ден 17. 01. 2010 година, недела Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во храмот на Пресвета Богородица во Демир Капија.
 
 
Sample Image Sample Image
 
По завршувањето на Литургијата, Митрополитот изврши осветување на камен темелник на нова црква во селото Корешница, општина Демир Капија.
 
 Sample ImageSample Image
 
 Sample ImageSample Image
 
< Претходно   Следно >