Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Православна светлина бр. 12
12.01.2010.
 
 Sample Image
 
Излезе од печат Божикното издание на Православна Светлина.

Содржина:

 

Божиќно послание

Верска VS граѓанска просвета

За монаштвото

Невротично властољубие

Средства против секуларноста

Од ризницата на Светите отци (VI)

Евангелие за победителот

За причестувањето - приговор 4

Не смеете да го убиете моето дете

Житие на презвитера Киријаки

Ѓаволот не го сака црквувањето (чуда)

Слово за свети Климент

Ода на плачот

Ќорсокаците на атеизмот

Нови изданија од „Св. Ѓорѓи Полошки“

Дневникот на една мајка

 

 
< Претходно   Следно >