Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Рождество Христово - Божик
11.01.2010.
Sample Image   Sample Image
 
Sample Image   Sample Image
 
На празникот на Рождеството на нашиот спасител, Господ Исус Христос, Митрополитот Повардарски г. Агатангел служеше Света Божествена Литургија во Соборниот храм „Св. вмч. Пантелејмон“.
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
На втор ден Божик, Митрополитот Агатангел отслужи Архиерејска Литургија во црквата „Св. Димитриј“ во Кавадарци.
 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
На празникот на Св. архиѓакон и првомаченик Стефан (трет ден Божик), Митрополитот Агатангел отслужи Архиерејска Литургија во црквата „Св. Атанасиј“ во Негорци.
 
 Sample Image   Sample Image
 
 
 Sample Image   Sample Image
 
< Претходно   Следно >