Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Архиерејска Литургија - Соборен храм, Скопје
10.12.2009.

 

Sample Image   Sample Image
 

 

Во соборниот храм на свети Климент Охридски во Скопје, на 8 декември  2009 година, кога Света Црква го слави споменот на свети Климнет Охридски, Неговото Блаженсво Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан  во сослужение  со  Митрополитот Преспанско-пелагониски и администратор Австралиско-новозеландски г. Петар, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, Митрополитот Брегалнички г. Иларион, Митрополитот  Горазд,  Епископот Хераклејки г. Климент и  свештенството на храмот и Скопската епархија отслужи Божествена Литургија. На Божествената Литургија присуствуваше  и  заменикот на претседателот на Одделот за надворешни црковни врски на Руската Православна Црква протоереј Николај Балашов.  Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.

 

Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image   Sample Image
 
Sample Image   Sample Image
 
 Sample Image
 
< Претходно   Следно >