Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Архиерејска Литургија - Неготино
5.10.2009.
 
Sample Image
 
На 04. 10. 2009 година, недела, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Св.Атанасиј“ Неготино. На Литургијата сослужуваа повеќе клирица од велешкото и кавадаречкото намесништво на епархијата.
Sample Image
 
 

На Литургијата, Митрополитот Агатангел благоволи и го произведе во чин ѓакон
дипломираниот теолог Драги Гаштарски од с. Русиново, Беровско.

 
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 
 
 
 
< Претходно   Следно >