Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Божествена Литургија - Велес 20. 09. 2009
22.09.2009.

 

 
Sample Image
 

 

На 20.09.2009 година, недела, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во Соборниот храм на Повардарската епархија  „Св. вмч. Пантелејмон” во Велес.

 

На Литургијата, Митрополитот благоволи и го пострижа во чин чтец завршениот богослов Бобан Ѓорѓиевски од Велес.

 

 

Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image

 

 
< Претходно   Следно >