Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Архиерејска Божествена Литургија - Скопје
7.08.2009.
 
Sample Image
 
 На 26. 07. 2009 година, Собор на арх. Гарил, во црквата „Св. Архангел Михаил“ во Скопје се отслужи Света Божествена Литургија со која чиноначалствуваше Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски Г. Г. Стефан во сослужение на Митрополитот Повардарски г. Агатангел.
 
Sample Image
 
 Sample Image
 
 Sample Image
 
< Претходно   Следно >