Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Петровден
14.07.2009.
 
 Sample Image
 
Денот на Светите апостоли Петар и Павле – Петровден, беше одбележан во селото Миравци, во близината на Валандово, каде што Митрополитот Повардарски г. Агатангел во црквата „Св. Константин и Елена“ отслужи Света Архиерејска Литургија, во сослужение на свештенство на Повардарската епархија.
 
Sample Image    Sample Image
 
Sample Image    Sample Image
 
Sample Image    Sample Image
 
Sample Image    Sample Image
 
   Sample Image
 
Sample Image    Sample Image
 
По завршувањето на Литургијата, Митрополитот и свештениците се упатија во дворот на храмот каде осветија камен темелник на нова црковна трпезарија и работни простории.
 
  Sample Image    Sample Image
 
 
< Претходно   Следно >