Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна
Архиерејска Литургија - 02. 11. 2008, Росоман
3.11.2008.
 
 
 
 
Sample Image
 
 
  
На 02. 11. 2008 година, ден недела, во храмот „Света Троица“ во село Рососман беше отслужена Архиерејска Литургија. 
  Со Литургијата чиноначалствуваше Митополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на  повеќе свештенослужители од велешкото и кавадаречкото намесништво.
 
 
 
 

 

 

Sample Image
 
 
 

 

Sample Image

 
< Претходно   Следно >