Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Раѓање на Св. Јован Крстител
8.07.2009.
 
 Sample Image
 
На празникот на раѓањето на светиот Јован Крстител беше отслужена Света Божествена Литургија во Бигорскиот манастир. На Литургијата чиноначалствуваше надлежниот МитрополитДебарско-кичевски г. Тимотеј, во сослужение на Митрополитот Повардарски г. Агатангел, игуменот на Бигорскиот манастир, архимандритот Партениј.
 

 
< Претходно   Следно >