Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Архиерејска Божествена Литургија - Кавадарци
29.06.2009.
Sample Image
 


Во третата недела по Педесетница, кога светата православна црква ги слави светите пророк Амос и блажени Ероним,
Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски г. Агатангел
отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Св. вмч. Димитриј“ во Кавадарци.


 
Sample Image    Sample Image
 
  Sample Image   Sample Image
 
< Претходно   Следно >