Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Доделени дипломи по веронаука
12.06.2009.

 Sample Image

 

Иако предметот веронаука во нашиот образовен систем не го дочека завршувањето на учебната година, поради веќе познати причини, сепак Македонската православна црква на сите петтоодделенци кои ги посетуваа часовите по веронаука реши да им додели дипломи.

Така во Повардарската епархија првите дипломи беа доделени во Гевгелиското намесништво, во Валандово и во селото Пирава.

 

Sample Image    Sample Image
 
 
Дипломите на учениците им ги доделија свештениците Драги Дончевски и  Љупче Миланов.
 
 
  Sample Image    Sample Image    Sample Image    Sample Image
 
   
Sample Image
 
< Претходно   Следно >