Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Архиерејска Литургија - Валандово
3.06.2009.
 
  Sample Image    Sample Image
 
 

На празникот на Светиот цар Константин и светата царица Елена, Митрополитот Повардарски г. Агатангел служеше Архиерејска Литургија во храмот „Св. вмч. Димитриј“ во Валандово.
Sample Image   Sample Image   Sample Image   Sample Image
 

На Литургијата Митрополитот благоволи и го потсрижа во чин чтец Јовче Крастовски, апсолвент на Теолошкиот факултет во Скопје.
 
 
   Sample Image    Sample Image    Sample Image    Sample Image
 

По завршувањето на Литургијата, Митрополитот изврши осветување на нова трпезарија при црквата „Св. вмч. Димитриј“.
 
 
Sample Image    Sample Image    Sample Image    Sample Image   
 
< Претходно   Следно >