Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Осветена бензиска станица на „Лукоил“ во Велес
22.05.2009.
 
Десетата бензиска станица на Лук Оил во Македонија, вчера свечено беше отворена во Велес. На свеченото пуштање во употреба на станицата најнапред се изврши освет на истата.Чинот на осветување го извршија протоереј ставрофор Славе Јованов и свештениците Мики Миовски и Горан Панзов во сослужение на ѓаконите Влатко Стоименов и Јани Мулев.
 
Sample Image

 
Sample Image
 
Sample Image
 
< Претходно   Следно >