Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Архиерејска Литургија - „Св. Пантелејмон“ Велес
18.05.2009.

 

Sample Image    Sample Image
 
Sample Image    Sample Image
 
 
 

На Архиерејската Литургија отслужена на 17.05.2009 година, во Соборниот храм на Повардарската епархија

„Св. вмч. Пантелејмон“ во Велес беше донесен  Благодатен оган од Светиот Гроб, кој со своето слегување ги уверува

христијаните дека Христос навистина воскресна.

На Литургијата чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на свештеници од Велес.

Присутните си ги запалија своите свеќи од Божествениот пламен за здравје и спасение и ги понесоа во своите домови.


 

Sample Image    Sample Image
 
Sample Image    Sample Image
 
  Sample Image    Sample Image
 
Sample Image    Sample Image  

 

 
< Претходно   Следно >