Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Соопштение
13.05.2009.
 
 
 
На ден 17. 05. 2009 година во Соборниот храм на Повардарската епархија „Св.вмч. Пантелејмон“ во Велес ќе биде отслужена Света Архиерејска Литургија на  која ќе биде донесен Благодатен оган.
Ги повикуваме сите верници да дојдат на соборно и молитвено заедничарење
и да си запалат свеќи од Благодатниот оган за здравје и спасение.
 
 
< Претходно   Следно >