Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Архиерејска Литургија - Неготино
13.05.2009.
 
   Sample Image   Sample Image   Sample Image
  
На 10. 05. 2009 година, ден недела, во храмот „Св. Атанасиј Велики“ во Неготино се отслужи Света Архиерејска Литургија на која чиноначалствуваше Митрополитот Повардарски г. Агатангел во сослужение на свештенослужители од кавадаречкото архиерејско намесништво на епархијата.
 
Sample Image   Sample Image
 
Sample Image    Sample Image
 
< Претходно   Следно >