Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Велики Четврток - Вечерна Богослужба
23.04.2009.
 
Sample Image
 
 

 


На Велики Четврток вечерта, во соборниот храм на „Свети Пантелејмон“, со почеток во 18.00 часот, Митрополитот Агатангел во сослужение со клирици од Велес, отслужи утрена богослужба на која беа прочитани 12-те страдални евангелија во кои се опишани настаните поврзани со распнувањето и страдањата на нашиот Господ и Спасител Исус Христос.


 

 
 
Sample Image   Sample Image
 
Sample Image   Sample Image
 
Sample Image   Sample Image
 
< Претходно   Следно >