Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Ново издание од Повардарската епархија
17.04.2009.
 
Sample Image
 
 

Излезе од печат книгата „Старец Пајсиј Светогорец“ која е најново издание од издаваштвото на мисионерско-хуманитарната дејност Ѓаконија. Преводот на македонски јазик го подготви протоерејот Миле Штрбевски.

 

 


 

 

Sample Image

 

 

 

Во книгата се опишани голем број моменти од животот на старецот Пајсиј како и неговите пастирски поуки.

Книгата може да се најде низ сите храмови на Повардарската епархија.

 

 
< Претходно   Следно >