Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Архиерејска Литургија, Кавадарци
29.12.2008.
 Sample Image
 
 
На 28.12. 2008 година, ден недела, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во храмот „Св. вмч. Димитриј“ во Кавадарци. На Литургијата сослужуваа повеќе клирици од кавадаречкото епархиско намесништво.
 

 
 

 
< Претходно   Следно >