Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Ново издание на Повардарската епархија
22.12.2008.
  
Sample Image
 
Излезе од печат ново издание од издаваштвото на повардарската епархија. Станува збор за Богородичниот Псалтир со шест празнични акатисти и молебен канон на Пресвета Богородица. Овој псалтир се печати за првпат на македонски јазик, а преводот од руски јазик го направи ѓаконот Јани Мулев. Богородичниот Псалтир е дело кое треба да го има во секој христијански дом, а може да се најде во храмовите низ Повардарската епархија.
 
 
 
< Претходно   Следно >