Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Архиерејска Литургија 23.11. 2008
24.11.2008.
 
 
Sample Image
 

 
На 23. 11. 2008 година, ден недела, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена литургија во храмот „Свето Вознесение Христово“ во Гевгелија. 
 
 
 
 
 
На Литургијата во присуство на голем број верници сослужуваа свештенослужители од гевгелиското и кавадаречкото намесништво на епархијата.
 
< Претходно   Следно >