Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Светиот Архистратиг Михаил - ден на месарите
24.11.2008.

 
Празникот на Светиот Архистратиг Михаил вработените во месните индустрии  го прославуваат како свој  патрон празник. Оваа година, во организација на месната индустрија Агриа сите вработени во оваа индустрија во Велес беа собрани на празнничен ручек, каде присуствуваше и Митрополитот Агатангел кој го освети и го прекрши празничниот колач.
 
 
 
 
< Претходно   Следно >