Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Соопштение
22.09.2008.

 

 
 
Sample Image

 

 

На ден 28.09.2008 година (недела) ќе се одржи Третиот Семакедонски црковен собор во црквата „Св. Петнаесет тивериополски Маченици“ – Струмица, кој ќе започне со Света Божествена Литургија во 08.30 часот, на која ќе чиноначалствува Неговото блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан во сослужение со членовите на САС на МПЦ.

Сите заинтересирани кои сакаат да дојдат и да учествуват на овој собор да се јават на телефоните: црква „Св. Богородица“ - 227 949; црква „Св. Пантелејмон“ - 221 848 и во седиштето на Повардарската епархија - 221 231.

 

Ќе има организиран превоз од Велес во 06.30 часот.

 
< Претходно   Следно >