Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Цркви и манастири arrow Успение на Пресвета Богородица - Демир Капија
Успение на Пресвета Богородица - Демир Капија
22.09.2008.

 

Централна парохиска црква „Успение на Пресвета Богородица”. Изградена е во 1937 година.

 

 

 

Sample Image 

Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image

 

 
< Претходно   Следно >