Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Рождество Богородично - вечерна богослужба
22.09.2008.
 
 
Sample Image
 
 
Во предвечерјето на празникот на рождеството на мајката над мајките, Светата владичица наша Богородица, во храмот посветен на Нејзиното успение во Велес се отслужи Вечерна богослужба.
 
 
 
 Sample Image
 
Sample Image
 
 
На богослужбата, во присуство на многуброен народ, кој дојде на молитвено поклонение пред Мајката Божја, богослужеа свештеници од Велес, а во присуство на Митрополитот Повардарски г. Агатангел. 
 
 
Sample Image
 
 
На крајот од Богослужбата беа прекршени и благословени славските лебови. 
 
 
 Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
 Sample Image
 
Sample Image
 
 Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
< Претходно   Следно >