Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Успение на Пресвета Богородица - Литургија
28.08.2008.
 
Sample Image
 
На празникот на Успението на Пресвета Богородица, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на архиерејските намесници од сите намесништва на епархијата и бројно свештенство отслужи Света Божествена Литургија. 
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
 
 Sample Image
 
Sample Image
 
  Sample Image
 
Sample Image
 
 
На Литургијата присуствуваше и министерот за образование и наука, г-дин Перо Стојановски, како и градоначалникот на општина Велес, г-н Аце Коцевски и велешките пратеници во Собранието на Република Македонија, Горан Петров и Илија Димовски.
 
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image
 
 
Голем број на верници се причестија со светите Христови дарови. 
 
 
Sample Image
 
Sample Image
 
< Претходно   Следно >