Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Успение на Пресвета Богородица
27.08.2008.
 
Вечерна Богослужба, Велес

 
 
 
Sample Image
 
 
Започна прославувањето на Успението на Пресвета Богородица. 
   
   
 
Sample Image
 
Sample Image
 
 
  Чествувањето во Велес започна со Вечерна Богослужба во православниот храм, посветен на Успението на Пресвета Богородица. Со Вечерната Богослужба чиноначалствуваше Неговото Високопреосвештенство, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, а во сослужение на свештенството од велешкото архиерејско намесништво. На Вечерната Богослужба, на поклонение пред Мајката Божја дојдоа стотици жители на Велес.
 
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image 
 
 Sample Image
 
Sample Image
 
 Sample Image
 
Sample Image
 
 
Sample Image
 
Sample Image
 
Sample Image

 
< Претходно   Следно >