Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Архиерејска Литургија 24. 08. 2008
25.08.2008.
 
 
Sample Image

 
 
 
На денот кога Светата православна црква го чествува споменот на Светиот маченик Евпл, Светата маченичка Сузана и Свети Нифонт, патријарх Цариградски, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Архиерејска Литургија во Соборниот храм на Повардарската епархија, „Св. вмч. Пантелејмон“ во Велес.
 
 
 
 Sample Image
 
 
На Литргијата сослужуваа свештеници од велешкото намесништво, а службата беше збогатена и со присуството на црковниот хор „Св. вмч. Пантелејмон“ од Велес. 
 
 
Sample Image
 
 
 Sample Image
 
 
Sample Image
 
 
 Sample Image
 
 
Sample Image
 
 
 Sample Image
 
 
Sample Image
 
 
На крајот на Литургијата верниот народ се причести со светите Христови дарови. 
 
 
 Sample Image
 
 
Sample Image
 
 
Sample Image
 
 

 
< Претходно   Следно >