Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате:
Осветување на црквата „Св. Атанасиј“ - Конопиште
4.08.2008.

 

 
 
 
Sample Image

 

 

На 20 јули 2008 год., ден недела, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на Митрополитот Европски г. Пимен и бројно свештенство на Повардарската епархија изврши осветување на црквата „Св. Атанасиј“ во кавадаречкото село Конопиште.

 

 

 

 

Sample Image

 

 

 Sample Image

 

 
 
Sample Image
 
 
 
 Sample Image
 
 
Ктитори на новата црква се семејството Миразови, наши иселеници кои што живеат во Шведска. 
 
 
 
Sample Image
 
 
Sample Image
 
 
Sample Image
 
< Претходно   Следно >