Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Педесетница - втор ден

Возљубени,

со радост го споделуваме со Вас целокупниот видео материјал од културно-уметничката програма по повод чествувањето на денот на рамноапостолните македонски и сесловенски просветители, браќата Кирил и Методиј во Велес.

Видео материјал

 
Педесетница - втор ден
25.06.2024.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На втор ден Духовден, Митрополитот Повардарски г. Агатангел чиноначалствуваше со Светата Божествена Литургија во црквата „Св. Петка“ во Кавадарци, во сослужение на повеќе свештенослужители од кавадаречкото архиерејско намесништво.

 

 
< Претходно   Следно >