Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Недела на блудниот син

Возљубени,

со радост го споделуваме со Вас целокупниот видео материјал од културно-уметничката програма по повод чествувањето на денот на рамноапостолните македонски и сесловенски просветители, браќата Кирил и Методиј во Велес.

Видео материјал

 
Недела на блудниот син
4.03.2024.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

Во Неделата на блудниот син, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи света Божествена Литургија во црквата „Св. Атанасиј“ во Богданци.

 

 
< Претходно   Следно >