Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Недела на митарот и фарисејот

Возљубени,

со радост го споделуваме со Вас целокупниот видео материјал од културно-уметничката програма по повод чествувањето на денот на рамноапостолните македонски и сесловенски просветители, браќата Кирил и Методиј во Велес.

Видео материјал

 
Недела на митарот и фарисејот
26.02.2024.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

Во Неделата на митарот и фарисејот, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, во сослужение на свештеници од гевгелиското архиерејско намесништво на епархијата, отслужи Света Божествена Литургија во црквата „Св. вмч. Димитриј“ во Валандово.

 

 
< Претходно   Следно >