Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Седница на Епархискиот управен одбор

Возљубени,

со радост го споделуваме со Вас целокупниот видео материјал од културно-уметничката програма по повод чествувањето на денот на рамноапостолните македонски и сесловенски просветители, браќата Кирил и Методиј во Велес.

Видео материјал

Седница на Епархискиот управен одбор
20.02.2024.

Денес, на 20.02.2024 година, во седиштето на Повардарската епархија во Велес се одржа редовна седница на Епархискиот управен одбор на Повардарската епархија. Со седницата раководеше Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски г. Агатангел, а на истата беа усвоени Завршната сметка на Епархијата за 2023 година, како и Предлог буџетот на Епархијата за 2024 година. На седницата беа дискутирани повеќе тековни теми од црковниот живот во Повардарската епархија.