Skip to content
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
  • JoomlaWorks AJAX Header Rotator
Прегледувате: Насловна arrow Насловна arrow Свети Серафим Саровски

Возљубени,

со радост го споделуваме со Вас целокупниот видео материјал од културно-уметничката програма по повод чествувањето на денот на рамноапостолните македонски и сесловенски просветители, браќата Кирил и Методиј во Велес.

Видео материјал

 
Свети Серафим Саровски
15.01.2024.

 

Sample Image

 

ФОТОГАЛЕРИЈА

На денот кога светата православна Црква го чествува споменот на преподобниот Серафим Саровски, Митрополитот Повардарски г. Агатангел отслужи Света Божествена Литургија во параклисот во митрополитската резиденција на Повардарската епархија посветен на овој светител.


 

 
< Претходно   Следно >